آغاز فعالیت صندوق:
1389/12/25
شماره ثبت نزد سازمان بورس اوراق بهادار: 
10837
مدیر صندوق: 
کارگزاری بانک کشاورزی
ضامن نقد شوندگی و پوشش سود: 
بانک کشاورزی

صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی با درآمد ثابت و پیشبینی حداقل سود 18 درصد (تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار) فعالیت میکند. عملکرد این صندوق بر اساس مفاد اساسنامه و امیدنامه و در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه است و متولی صندوق نیز به طور مستمر فعالیت آن را زیر نظر دارد. مدیریت دارایی های صندوق که عمدتاً شامل اوراق بهادار با درآمد ثابت میباشد، توسط مدیر سرمایه گذاری صندوق صورت می گیرد.

هدف از تشکیل صندوق چیست؟

✓ جمعآوری سرمایه از سرمایهگذاران خرد و تشکیل سبدی از داراییها و مدیریت این سبد
✓ تلاش میشود با توجه به فرصتهای سرمایهگذاری متعدد و ریسک موردقبول، بیشترین بازدهی ممکن نصیب سرمایهگذاران گردد
✓ افراد در ازای سرمایهگذاری در این صندوق گواهی سرمایهگذاری دریافت می کنند
✓ صندوق از جانب سرمایه‌گذاران، كلیه حقوق اجرایی مربوط به صندوق از قبیل دریافت سود سهام و كوپن اوراق بهادار را انجام می‌دهد و در نتیجه سرانه هزینه هر سرمایه‌گذ‌ار برای انجام سرمایه‌گذاری را کاهش میدهد​​​​​​​

"واحد سرمایه گذاری" صندوق چیست؟

✓ مبنای خرید و فروش است
✓ کوچکترین جزء سرمایه گذاری صندوق واحد سرمایه گذاری است
✓ ارزش هر واحد از تقسیم «خالص ارزش داراییهای صندوق» به «تعداد واحدهای سرمایهگذاری» بدست میآید

خالص ارزش داراییها (NAV) چیست؟

ارزش واحدهای صندوق های سرمایه گذاری با استفاده از ارزش خالص دارایی یا (NAV) ارزیابی شده و واحدهای آن قیمت گذاری می شوند. شما با پرداخت مبلغی مالک بخشی از صندوق سرمایه گذاری می شوید. ارزش خالص دارایی‌ها که به اختصار NAV گفته می‌شود، در حقیقت ارزش کل دارایی‌های یک صندوق است پس از کسر بدهی‌های آن که به روش زیر (از چپ به راست) محاسبه می‌شود:

تعداد واحدهای منتشر شده ÷ (بدهی‌ها – دارایی‌ها) = NAV

پرداخت سود در صندوق یکم به چه صورت است؟

✓ پرداخت سود به صورت ماهانه
✓ با پیش بینی سود 18 درصد
​​​​​​​​​​​​​​بدیهی است در صورت تحقق سود بالاتر از نرخ پیش بینی اعلام شده، مازاد سود نیز مابین سرمایه گذاران تقسیم خواهد شد.

مزایای سرمایه گذاری در صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی چیست؟

✓ مدیریت حرفه ای
صندوقهای سرمایهگذاری توسط گروهی از تحلیلگران و افراد حرفه ای مدیریت می شوند و همین مساله نکته ی بسیار مهمی برای سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران خرد و غیر حرفه ای به شمار می رود
✓ تنوع
براساس تئوری های مالی با افزایش تنوع در نوع و تعداد سرمایه گذاریها، می توان خطر سرمایه گذاری را کاهش داد
✓ سادگی
سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری یکم ساده است و نیازی به تحلیل های پیچیده و تخصص افراد متقاضی خرید ندارد.
✓ کاهش هزینه ها
هزینه بکارگیری نیروهای متخصص، گردآوری و تحلیل اطلاعات و گزینش سبد بهینه اوراق بهادار بین همه سرمایه‌گذاران تقسیم می‌شود و سرانه هزینه هر سرمایه‌گذ‌ار کاهش می‌یابد.

مراحل سرمایه گذاری در "صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی" (صدور واحد) به چه صورت است؟

✓ مراجعه به شعب بانک کشاورزی در سراسر کشور
✓ تکمیل فرم درخواست صدور واحد سرمایهگذاری
✓ واریز مبلغ سرمایه گذاری به حساب بانکی صندوق
✓ دریافت رسید درخواست صدور گواهی
✓ دریافت گواهی سرمایهگذاری صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی حداکثر سه روز کاری بعد
✓ پرداخت سود در دورههای ماهانه به حساب سرمایه گذار

نحوه ابطال واحدهای صندوق به چه صورت است؟

✓ مراجعه سرمایه گذار به همراه مدارک هویتی (شناسنامه و کارت ملی) و رسید صدور واحدها به یکی از شعب بانک کشاورزی در سراسر کشور
✓ واریز وجه حاصل از ابطال واحدها در هر زمان با ارئه درخواست ابطال توسط سرمایه گذار ظرف 2 روزکاری بعد

حداقل و حداکثر مبلغ سرمایه گذاری در صندوق چقدر است؟

✓ حداقل واحدهای سرمایهگذاری 10 واحد (حدوداً معادل 10 میلیون ریال)
✓ حداکثر واحدهای سرمایه گذاری معادل 5 درصد تعداد کل واحدهای منتشره، برای هر سرمایه گذار
سوالات متداول
در خرید و فروش سهام، مبنای حجم خرید یا فروش، تعداد سهم است. یعنی مثلاً سرمایه‌گذار سهام شرکت الف را با قیمت ۱,۰۰۰ ریال و به تعداد ۱۰,۰۰۰ سهم خریداری نموده است. در سرمایه گذاری در "صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی" نیز مبنای حجم خرید و فروش، واحد سرمایه گذاری یا Unit می باشد. بطور مثال یک سرمایه‌گذار، ۵ واحد از صندوق‌سرمایه‌گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی را به ارزش اسمی هر واحد صندوق 1,000,000 ریال در ابتدای ماه خریداری می کند. واحدهای صندوق با نام، غیرقابل انتقال به غیر و با قابلیت ابطال در تمامی شعب بانک کشاورزی می-باشند
در معاملات سهام از کلمه خرید و فروش برای نوع معامله استفاده می‌شود؛ اما در معاملات واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری از واژه صدور (درزمان خرید) و ابطال (در زمان فروش) استفاده می‌شود.
قیمت اسمی هر واحد صندوق 1،000،000 ریال است که در ابتدای هر ماه و پس از پرداخت سود، ارزش هرواحد صندوق را معین می کند.
ارزش واحدهای صندوق های سرمایه گذاری با استفاده از ارزش خالص دارایی یا NAV (NET ASSET VALUE) ارزیابی شده و واحدهای آن قیمت گذاری می شوند. شما با پرداخت مبلغی مالک بخشی از صندوق سرمایه گذاری می شوید. ارزش خالص دارایی‌ها که به اختصار NAV گفته می‌شود، در حقیقت ارزش کل دارایی‌های یک صندوق است پس از کسر بدهی‌های آن به روش زیر (از چپ به راست) محاسبه می‌شود:
تعداد واحدهای منتشر شده ÷ (بدهی‌ها – دارایی‌هاNAV=(
حداقل تعداد مجاز صدور واحد برای اولین مرتبه سرمایه گذاری 10 واحد بوده (حدوداً معادل 10 میلیون ریال است)، که در نوبت های بعدی بصورت یک واحد نیز عملیات صدور صورت خواهد گرفت. حداکثر تعداد صدور واحد معادل 5% تعداد کل واحدهای منتشره، برای هر سرمایه گذار می باشد.
در هر زمان با ارئه درخواست ابطال توسط سرمایه گذار ظرف 2 روزکاری بعد منابع حاصل از ابطال واحدهای سرمایه گذاری "صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی" به حساب سرمایه گذار واریز خواهد شد.
فرض نمایید در تاریخ 27/02/95 اقدام به واریز 100میلیون ریال به حساب صندوق جهت خرید واحدهای سرمایه گذاری کرده ایم. ثبت خرید در اولین روزکاری بعد (بجز پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی) با NAV صدور به مبلغ 1,033,485 ریال انجام و محاسبه سود از روزکاری بعد از ثبت صدور انجام خواهد شد. با تقسیم مبلغ سرمایه گذاری به NAV صدور، تعداد واحدهای سرمایه گذاری برابر با 96 واحد بدست می آید. یعنی 96 واحد و به ارزش 96 میلیون ریال در صندوق، سرمایه گذاری شده است که بصورت روزشمار سود آن محاسبه خواهد شد. مابقی مبلغ واریزی به دلیل خرید واحد در میانه دوره دریافت می شود که در اولین دوره واریز سود، علاوه بر سود حاصل از سرمایه گذاری به حساب مشتری بازگشت داده خواهد شد.
1)مدیریت حرفه ای: صندوق های سرمایه گذاری توسط گروهی از تحلیل گران و افراد حرفه ای مدیریت می شوند و همین مساله نکته ی بسیار مهمی برای سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران خرد و غیر حرفه ای به شمار می رود 2)تنوع: براساس تئوری های مالی با افزایش تنوع در نوع و تعداد سرمایه گذاریها، می توان خطر سرمایه گذاری را کاهش داد 3)سادگی: سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری ساده است و نیازی به تحلیل های پیچیده و تخص افراد متقاضی خرید ندارد.
بله، سرمایه گذاری در در واحدهای "صندوق سرمایه گذاری صندوق یکم کارگزاری بانک کشاورزی" مثل سپرده های بانکی معاف از مالیات است.
"صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی" دارای ضامن نقدشوندگی است. بانک کشاورزی به عنوان ضامن، پرداخت به موقع وجه نقد به متقاضیان ابطال واحدهای سرمایه گذاری را تضمین می کند.
"صندوق سرمایه گذاری یکم کارگزاری بانک کشاورزی" از نوع صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت با پیش بینی سود است که سرمایه گذاری آن براساس ضوابط سازمان بورس صورت می گیرد. طبق آخرین اطلاعیه سازمان بورس و اوراق بهادار، حدنصاب سرمایه گذاری صندوقهای سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت،گواهی سپرده بانکی و سپرده های بانکی بین 75 تا 95 درصد از کل دارائیهای صندوق بوده و صندوق موظف است بین 5 تا 20 درصد از کل دارائیها را در سهام، حق تقدم سهام و قرارداد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا بازار اول و دوم فرابورس ایران و گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده در بورس سرمایه گذاری کند.
خیر، با توجه به سرمایه گذاری منابع حاصل از صدور واحدهای صندوق یکم کارکارگزاری بانک کشاورزی در سپرده های بانکی، اوراق بهادار اسلامی و سهام، منافع حاصل در پایان ماه بین دارندگان واحدها تقسیم می شود که همان سود صندوق را تشکیل می دهد. بنابراین تمامی سرمایه گذاریهای صندوق در چارچوب قانون عملیات بانکی بدون ربا می باشد
اصل مبلغ سرمایه گذاری در صندوق بصورت تعداد واحدهای صادر شده ضربدر یک میلیون ریال محاسبه می شود. مابه التفاوت این مبلغ و مبلغ واریز شده، در اولین سررسید پرداخت سود و به همراه سود واحدهای صادر شده به حساب سرمایه گذار واریز خواهد شد.
در صورتیکه در روز ثبت درخواست خرید، انصراف خود از خرید واحدها به شعبه ارائه شود، وجه تا یک روزکاری به حساب بازگشت داده خواهد شد، در غیر اینصورت می بایست بعد از 2 روزکاری که مراحل خرید تکمیل شده، درخواست ابطال واحدهای صادر شده به شعبه ارائه شود تا مطابق زمانبندی ابطال واحدها وجه بازگشت شود.